Search page

Søket fant 11 resultater på 0.056 sekunder.

Søkeresultater

  1. Matematikk og helse i et måltid

    Elevene beskriver næringsstoffene i dette måltidet, i tillegg til at de beregner energiinnhold og gjør om enheter i oppskriften.

    Foto: Jon-Are Berg-Jacobsen Aftenposten/NTB Scanpix. Lisens: CC-by-nc-sa

    Elevene velger selv oppskrifter og lager maten på kjøkkenet.

    Dag Vassbotn - 14.05.2013 09:51

  2. Fiskeboller - arbeid med oppskrift, antall porsjoner, samt svinn.

    Oppgavene tar utgangspunkt i en oppskrift på fiskeboller fått av programfaglærere på RM.

    Elevene må løse ulike oppgaver:

    - Beregne total vekt på fiskefarsen

    - Beregne antall fiskeboller

    - Beregne antall porsjoner oppskriften holder til

    - Beregne mengde hysefilet dersom det skal rekke til 150 porsjoner

    - Finne mengde svinn ved hjelp av matvaretabellen

    - Begrunne hva som er mest lønnsomt å kjøpe: Rundfisk og fietere selv, eller ferdig filetert fisk.

    (Prisene i oppgave 2b må fylles ut selv, evt be elevene undersøke)

    Maria Therese Kirkerud - 11.06.2014 09:13

  3. Lapskaus - mengdeberegning, svinn, råvarepris

    Oppgavene tar utgangspunkt i en oppskrift på lapskaus fått av programfaglærere på RM.

    Elevene må løse ulike oppgaver:

    - Mengdeberegning når antall porsjoner øker

    - Bruke matvaretabellen og finne svinnet for de ulike råvarene

    - Beregninger knyttet til svinn

    - Beregne råvarepris

    Oppgavene som omhandler svinn kan være noe vanskelig med tanke på prosentregningen.

    Maria Therese Kirkerud - 11.06.2014 09:27

  4. Pannacotta med smak av tverrfaglighet

    Elevene skal lage en pannacotta, og må i den forbindelse gjøre beregninger om volum, pris og næringshold.

    ase.midttun@hfk.no - 07.12.2016 12:46

  5. Pepperkakehus

    I denne oppgaven skal elevene planlegge baking av tre pepperkakehus og bake disse.

    Arbeidsoppdraget består i å:

    1) lage en tegning av pepperkakehusene

    2) bergene mengden deig som trengs

    3) gjøre kostnadsberegninger

    4) bake pepperkakehusene og evaluere resultatet

    Når kakene skal bakes kan tilgang på ovn være en begrensende faktor. For å sikre at men får gjennomført bakinga på rimelig tid kan det være lurt å kreve av elevene at alle fire vegger til pepperkakehuset skal få plass på et bakebrett.

    elro0604 - 12.03.2013 15:01

  6. Energien i maten

    Foto: Knut Fjeldstad / NTB Scanpix. Lisens: CC by-nc-sa.

    Denne oppgaven går ut på å regne ut energiinnholdet i en meny. Elevene får utdelt oppskrifter. Man kan med fordel dele klassen i to. En gruppe får oppskrifter med lite fett og en får med feitere mat. Oppskriftene skal justeres til riktig antall porsjoner og det skal regnes ut næringsinnhold for rettene per porsjon. Elevene har også en praktisk økt på kjøkkenet der de lager maten.

    Line Johnsen - 14.05.2013 11:22

  7. Oppstartsprosjektet suppekokker

    Et samarbeidsprosjekt mellom programfaglærere og matematikklærere på RM. Hensikten var å bli kjent på kjøkkenet, bli kjent elev-elev og elev-lærer, produsere enkle retter og bruke matematikk som redskap i programfaget.

    Anne Stenstad Karlsen - 29.10.2013 12:07

  8. Forhold på kjøkkenet

    Lage retter på kjøkkenet og bruke matematikk som redskap med fokus på målenheter, måleredskap og forhold.

    Elevene skal regne med ulike måleneheter, bruke ulike måleredskap og vurdere hvilke som er mest hensiktsmessig i ulike situasjoner, regne med forhold, følge og justere oppskrifter og praktisere god produksjonshygiene.

    Anne Stenstad Karlsen - 29.10.2013 14:02

  9. Mål og vekt

    Elevene ser først en meget god video fra "Matfag i praksis". Dernest øver man inn begrepene halv, kvart, 3/4 også videre. Til sist gjør elevene to omgjøringsoppgaver; Hvor mye veien matvarene til sammen ?

    Anders Fløtra - 17.11.2013 10:52

  10. Restaurantdrift og kostnadsberegning

    Eleven skal se på økonomisk drift av skolens restaurant. Det skal gjøres erfaringer med kostnader til råvarer, drift og fortjeneste.

    Det skal gjøres erfaringer med svinn, og den betydningen det har for overskuddet.

    Hva slags utgifter som er vanlig, og lønn til ansatte.

    Det skal beregnes omsetting og fortjeneste over et tidsaspekt.

    Anita - 05.02.2014 15:28

  11. Mål og vekt

    mTeoretisk og praktisk gjennomgang av mål og vektbegreper som brukes på kjøkkenet

    Elevene skal kunne  finne riktig mengde på ulike gitte størrelser gjennom praktiske oppgaver:

     

    1. vei opp 250 gram hvetemel

    2. mål opp 7 dl sukker

    3. mål opp 1/2 liter vann

    4. vei opp et kvart kilo sukker

    5. mål opp trekvart liter vann

    6. hvor mange dl melk inneholder litermålet?

    7. hvor mange gram havregryn ligger i stålbollen?

    8. hvor mange hekto skinke ligger på tallerkenen?

    hegesu17@student.uia.no - 19.03.2018 12:56